wtorek, 22 maja 2012

Czytać każdy może...


Bea z bloga Nic nie wiem zaprosiła mnie do zabawy.Dziękuję i odpowiadam na zaproponowany zestaw pytań.

O jakiej porze dnia czytasz najchętniej?
Bardzo różnie, ale przed snem zawsze.To jest jak rytuał.

Gdzie czytasz?
Mam dwa ulubione miejsca. Pierwsze to oczywiście łóżeczko. A drugie - równie wygodne- fotel, fotel w salonie.Kiedyś czytałam wszędzie- w tramwaju,autobusie,w poczekalni...Ale niestety, teraz nie umiem się skoncentrować, za dużo spraw na głowie!

W jakiej pozycji najchętniej czytasz?

Leżącej i siedzącej, na zmianę. Ale mam dziwny zwyczaj czytania z ołówkiem w ręku!

Jaki rodzaj książek najchętniej czytasz?
Uwielbiam biografie, wspomnienia. Czytam namiętnie księgi psychologiczne, poradniki też , choć ostatnio mniej. Czytam współczesną literaturę polską.

Jaką książkę ostatnio kupiłeś/dostałeś?
Ostatnio zamówiłam sobie- na gwałt wręcz - książkę o Michale Urbaniaku, dyktowaną przez niego Andrzejowi Makowieckiemu. Pisałam o niej.

Co czytałeś ostatnio?
Spencer Johnson "Kto zabrał mój ser?, Marina Lewycka " Dwa domki na kółkach"( bez rewelacji)

Co czytasz obecnie?
Jak większość, czytam kilka książek, ale każdą w innym tempie. Teraz akurat "Magię aniołów" Margaret Neylon,, "Imię twoje..."Marii Nurowskiej i Andrzeja Donimirskiego "Kobiety z mitów i legend"

Używasz zakładek czy zaginasz róg?
Zakładek. Ale często zapamiętuję stronę.

E-book czy audiobook?
Próbowałam jednego i drugiego i.... wolę zwykłą książkę.

Jaka jest Twoja ulubiona książka z dzieciństwa?
"Dzieci z Bullerbyn" Astrid Lindgren , "Plastusiowy pamiętnik " Marii Kownackiej, "Ania z Zielonego Wzgórza", "Rilla ze Złotego Brzegu" Lucy Montgomery

Którą z postaci literackich cenisz najbardziej?
Ale szkolne pytanie. Nie odpowiem na nie. Za trudne. Jest tylu bohaterów - mądrych , dobrych, szlachetnych, ambitnych, złych, demonicznych, moralnie upadłych...Każdy jest na swój sposób fascynujący , dlatego właśnie czytam......

Zapraszam do zabawy: Baloskę,Polkę z bloga Polka Inaczej, Anię z Radziejowego Zacisza oraz Kachnę z Danusiowego Stryszku.Pozdrawiam!

7 komentarzy:

 1. dziekuję za odpowiedzi i super, że sztafeta idzie dalej

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za odwiedziny w Zaciszu i zaproszenie do zabawy. Ponieważ bardzo lubię książki z chęcią przyłączę się do zabawy. Proszę tylko o chwilę cierpliwości, napisze wszystko w weekend. Pozdrawiam cieplutko. Ania:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzięki za zaproszenie do zabawy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Serdecznie dziękuję za zaproszenie do zabawy. Uwielbiam książki, tylko ostatnio aż wstyd napisać mało czytałam.Muszę się trochę zastanowić i mam nadzieję,że moje odpowiedzi nie będą kompromitacją.Pomysł na zabawę super. Pozdrawiam serdecznie. Kachna

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za zaproszenie:) Obiecuję, że na wszystkie pytania odpowiem, jak tylko znajdę chwilkę (malutką chwilkę) czasu:)
  Serdeczności!!:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Hy sweetie! lovely post, maybe we can follow each other? Kisses

  FashionSpot.ro

  OdpowiedzUsuń