niedziela, 22 kwietnia 2012

Niedziela u Ludwika Geyera

Dzień był ciepły. Słońce nie zawiodło. Troszkę popracowałam na działce, co odczuwa mój kręgosłup! Przed wyjazdem wpadliśmy na krótko z wizytą do Ludwika Geyera.A tam do pooglądania było , oj, było ! Wystawa Pasiak- polski styl wzornictwa ludowego prezentowała tkaniny ludowe. Ich wzór jest oczywisty . Najczęściej były to zapaski, kiecki, kilimy, chodniki i nakrycia na łóżka. Barwna, przyciągająca uwagę kolekcja.
Inną zatytułowaną Z Kanwą przez 10-lecie prezentowało Stowarzyszenie Miłośników Haftu Kanwa. Zdjęcia mówią same za siebie.
Ekspozycja Z modą przez XX wiek stanowiła przegląd zjawisk i trendów modowych na przestrzeni 100 lat. Od roku 1900 do końca lat 90 ubiegłego wieku. Córce do gustu przypadły sukienki z lat 50.
Najciekawszy był Skansen Architektury Drewnianej , który liczy 8 obiektów z przełomu XIX/XX . Są to kościół, willa letniskowa, piętrowy dom dla rodzin robotniczych i domy rzemieślnicze. Miejsce urokliwe, z klimatem. Zwłaszcza dziś , kiedy spacer urozmaicała muzyka kapeli podwórkowej.
Ciekawie u tego Geyera. Oj, ciekawie! Pozdrawiam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz